Reklama
aplikuj.pl

Szukacie karty na dwa dyski M.2 do PC albo NAS? Sprawdźcie QM2-2P2G2T

karty na dwa dyski M.2 do PC albo NAS, QM2-2P2G2T, karta rozszerzeń

Momentami podstawowe komponenty nie wystarczają, aby zadbać o potrzeby wszystkich, ale na szczęście są firmy pokroju QNAP Systems, która ujawniła najnowszą kartę rozszerzeń QM2-2P2G2T w myśl magazynu danych.

Czym jest karta QM2-2P2G2T?

Jako karta rozszerzeń, QM2-2P2G2T trafia tradycyjnie w sloty PCIe poniżej karty graficznej w stosowne złącza PCIe, zapewniając dostęp do swoich portów na tyle obudowy. W tym przypadku w grę wchodzi kompatybilność ze złączami PCIe 3.0×4, ale sama w sobie karta QM2-2P2G2T nie zda się na wiele.

Czytaj też: Karty GeForce RTX 3080 Ti po raz kolejny w świetle dnia

Pod miedzianym radiatorem z małym wentylatorem, znalazły się dwa sloty na dyski M.2 2280 z protokołem NVMe zaprzężone do kontrolera Intel Ethernet Controller I225-LM i wyjść Ethernet 2,5 GbE za pośrednictwem złączy RJ-45 z przewodami w kategorii CAT-5e. Dyski musimy zapewnić na własną rękę, aby cieszyć się dostępnością do ich zasobów w ramach sieci lokalnej zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo po odpowiedniej konfiguracji.

Czytaj też: Co daje włączenie ResizableBAR na RTX 3090?

Oczywiście zamontowane w tej karcie rozszerzeń dyski zapewniają dostęp do pamięci również głównemu komputerowi, do którego zostanie ona wpięta. Nie jest to więc sprzęt jedynie z myślą o NASach. Cena nie jest niestety niska i wynosi 420 zł.