WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Każdy procesor Ryzen pozwoli na podkręcanie

AMD zaprezentowało już sporo informacji na temat swoich nowych procesorów. Otrzymaliśmy także dużo newsów na temat płyt głównych i chipsetów pod AM4. Kolejne informacje, które ujrzały światło dzienne, dotyczą możliwości podkręcania.

AMD Ryzen to cała seria procesorów, a nie tylko jeden przedstawiciel. Będą one się różniły częstotliwością pracy, ilością rdzeni/wątków ale jedna cecha zostanie wspólna – odblokowane rdzenie. Oznacza to, że każdy z nowych procesorów będzie można podkręcać. Wymagana jednak będzie do tego płyta główna oparta o chipset X370, X300 lub B350. Jest to super wiadomość i stawia ona AMD znacznie powyżej Intela, gdzie aby podkręcać procesory należy kupić ich wersję z literką K (która zwykle jest znacznie droższa).

Firma chce uruchomić sprzedaż Ryzen jakoś w środku pierwszego kwartału 2017 roku (luty, marzec). W dniu premiery pojawią się także chłodzenia kompatybilne z AM4. Pod procesory powstaną także płyty mITX, czyli będzie można złożyć nawet najmniejsze zestawy komputerowe oparte o konstrukcję od AMD.

Źródło: http://www.eteknix.com/