WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Kia chyba naprawdę lubi nowy model Optima, bo nie daje nam z nim spokoju

Kia po raz kolejny rzuciła nam w twarz zwiastunem nowego modelu Optima, dopełniając wcześniejsze sugestie i szkice produkcyjne.

Nowy szkic jest podobny do poprzednich, ale tym razem w pełni odsłania bok samochodu. Nowa Optima wydaje się mieć je dosyć gładkie i wklęsłe, jeśli weźmiemy pod uwagę całą odległość od przedniego do tylnego błotnika, gdzie ewidentnie zyskuje na „wadze”.

Kia Optima, teaser Optimy, nowe szkice Kia Optima, Optima 2020

Dach z kolei sugeruje nam inspiracje krzywiznami coupe, a zamiłowanie do długich, podłużnych tylnych świateł zwiastuje nowoczesny sznyt, którą dopełnia sportowa tylna konsola z dyfuzorem.

Wcześniejsze szkice ujawniły bardziej agresywny przód nowej Optimy z mocno wyprofilowanym panelem przednim oraz maską, gdzie wyróżniały się duże wloty powietrza. Maskownica jest z kolei bardziej przesadzoną wersją istniejącego stylu firmy w postaci „tygrysiego nosa”. Zmienione reflektory zawierają małe lampy i postrzępione światła LED w kształcie błyskawicy.

Kia Optima, teaser Optimy, nowe szkice Kia Optima, Optima 2020

Wewnątrz Kia chce przyjąć nowoczesny styl łączenia zestawu wskaźników cyfrowych z szerokim ekranem informacyjno-rozrywkowym. Ogólna estetyka jest minimalistyczna w porównaniu z bardziej charakterystycznym i agresywnym wyglądem zewnętrznym.

Kia Optima, teaser Optimy, nowe szkice Kia Optima, Optima 2020

Kwestia napędu pozostaje nieznana, ale oczekujemy wersji hybrydowych i nawet wariantów typu Plug-In. Data pełnej premiery ciągle jest nieznana.

ŹRÓDŁO: Motor1