WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kiedy Google zamknie usługę Hangouts?

Google już wkrótce zamknie Hangouts, jeden z wielu komunikatorów należących do firmy. Wiemy już na kiedy planowane jest wyłączenie usługi. Pozostaje jednak pytanie, dlaczego?

Koniec Google Hangouts już w 2021 roku

Google jest znane z tworzenia i zamykania wielu usług, nawet jeśli działają i mają sporo użytkowników. Kolejną z nich jest komunikator Google Hangouts, który na rynku obecny jest od lat. Po integracji z pocztą Gmail odniósł spory sukces. Za jego pomocą można bez problemu przesyłać tekst, wysyłać zdjęcia i małe pliki, a przede wszystkim prowadzić rozmowy głosowe i wideo. Użytkownicy chwalą go za stabilność, prostotę i wygodę. Z usługi można korzystać od siedmiu lat i choć aplikacja dotrwa do ósmych urodzin, to niestety nie będzie działać zbyt długo.

Datę skasowania usługi określono na koniec czerwca 2021 roku czyli na miesiąc po ósmej rocznicy uruchomienia. A co stanie się z dotychczasowymi użytkownikami?

Osoby, które korzystają aktualnie z komunikatora Google Hangsouts zostaną przekierowani do Czatu Google, które aktualnie dostępne jest jedynie dla klientów Google Workspace. Po zamknięciu Hangoutsa Czat Google będzie już dostępny dla wszystkich za darmo. Szkoda tylko, że ta nowa usługa nie zapewnia połączeń głosowych i wideorozmów, choć istnieje nadzieja, że do połowy 2021 roku Google ulepszy nowy komunikator.