Reklama
aplikuj.pl

Kiedy premiera Star Wars Jedi 2 i innych Gwiezdnych Wojen?

star wars jedi 2

W produkcji aktualnie jest kilka gier korzystających z marki Star Wars. O niektórych tytułach może być w tym roku głośniej, choć jeszcze nie znamy ich daty wydań.

Fani Star Wars będą mieli w co grać

Jakie produkcje zmierzają na komputery i konsole fanów Gwiezdnych Wojen? Zapewne pierwsze co przychodzi Wam do głowy to Star Wars Eclipse, które względnie niedawno zapowiedziano. Za produkcję odpowiada Quantic Dream, które obiecuje graczom liczne rozgałęzienia fabularne.

Z produkcją jest jednak ten problem, że na ten moment wygląda ona, jakby została zdecydowanie za szybko ujawniona. Mówi się, iż Quantic Dream po kilku oskarżeniach dotyczących nieodpowiedniego traktowania kobiet w firmie ma teraz problem ze znalezieniem pracowników. Stanowisk do obsadzenia jest kilkadziesiąt, a deweloperzy wciąż nie mogą znaleźć odpowiednich osób na ich miejsca. Do tego już po zapowiedzi gry dowiedzieliśmy się, że część widocznych na zwiastunie produkcji elementów pochodzi z innego, anulowanego projektu gry. Całość rzeczywiście sprawia wrażenie na szybko zmontowanego zwiastuna, który ma po prostu zachęcić potencjalnych kandydatów do firmy.

Czytaj też: Remake The Last of Us prawie gotowy, choć teoretycznie dalej nie istnieje

To jednak nie jedyna gra, na którą czekają fani Star Wars. W produkcji są w końcu takie gry jak kontynuacja Star Wars Jedi: Upadły Zakon, Lego Star Wars The Skywalker Saga, a i nie możemy zapominać o nadchodzących remake’u Knights of the Old Republic. Warto również pamiętać o tym, że nad swoją produkcją w tym uniwersum dłubie także Ubisoft. O grach od jakiegoś czasu jest już cicho, więc fani przepytali informatorów o stan produkcji. Oto jak wyglądają plany na najbliższe gry Star Wars.

Star Wars Jedi 2: Nie-Upadły Zakon

Electronic Arts ma mieć aktualnie w produkcji dwie gry z logo Star Wars. Niestety, nic nie wiadomo na temat jednej z nich, ale udało się co nieco dowiedzieć na temat kontynuacji Star Wars Jedi. Ciepło przyjęta produkcja otrzyma drugą część i tym razem będzie miała inny podtytuł. To informacja dla tych, którzy wciąż nazywają grę Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2.

Czytaj też: Grafika Dying Light 2 zachwyca, ale czy drzewko umiejętności nie jest przesadzone?

Nie oznacza to jednak, że tytuł opowie historię innego bohatera lub przejdzie duże zmiany. W grze ponownie wystąpią znane nam postaci, a niektóre z nich będą miały ważniejszy wpływ na wydarzenia. Do tego Respawn doda do przygody kilku nowych bohaterów, którzy nie pojawili się w Star Wars Jedi 1, choć mogli pojawić się już w świecie Gwiezdnych Wojen. Premiera gry raczej nie odbędzie się w 2022 roku.

Instrukcje do LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Najnowsza odsłony gry LEGO ma pecha. Co chwilę twórcy muszą zmieniać datę wydania, a przecież w LEGO Star Wars: The Skywalker Saga mieliśmy grać już na wiosnę 2021! Tymczasem – dalej czekamy. Kiedy zatem spodziewać się premiery produkcji? Tutaj informatorzy byli w stanie podać trochę bardziej konkretny termin, niż w przypadku Star Wars Jedi 2.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga ma aktualnie celować z premierą w kwiecień lub maj 2022. Nic nie jest jednak pewne, ponieważ studio ma kilka problemów związanych z koronawirusem i niewykluczone jest, że premiera jeszcze się opóźni. Warto jednak dodać, że słynny wyciek dat premier gry z serwerów NVIDII wskazywał na premierę LEGO Star Wars: The Skywalker Saga wyznaczoną na 5 kwietnia 2022.

Knights of the Old Republic Remake jeszcze potrzebuje czasu

Niedawno też dowiedzieliśmy się o istnieniu Knights of the Old Republic Remake. Produkcja ma prawdopodobnie wziąć na tapet wydarzenia z dwóch oryginalnych gier i (co potwierdzone) wprowadzić kilka zmian do scenariusza.

Oczywiście nie zabraknie masy nowych mechanik, ale twórcy raczej wiedzą czego mogą chcieć fani. W końcu to właśnie studio Aspyr odpowiedzialne jest za porty kilku klasycznych gier Star Wars, w tym Knights of the Old Republic. Jeśli chodzi o premierę tej produkcji, to powinniśmy spodziewać się jej w 2023 roku. Niewykluczone jednak, że Knights of the Old Republic Remake pojawi się jednak trochę później.