Reklama
aplikuj.pl

Kiedy w końcu odbędzie się premiera serii Xiaomi 13?

Jeśli na bieżąco śledzicie informacje ze smartfonowego świata, zapewne spodziewaliście się dzisiejszej premiery Xiaomi 13. Ta jednak się nie odbyła, ponieważ firma zdecydowała się na przesunięcie wydarzenia.

Premiera Xiaomi 13 miała być jedną z ostatnich wielkich premier w tym roku

Długo wyczekiwana flagowa seria Xiaomi miała zostać zaprezentowana dziś, czyli 1 grudnia. Tak się jednak nie stało, bo firma zdecydowała się na przesunięcie wydarzenia. We wczorajszej informacji udostępnionej na profilu Xiaomi na Weibo ukazała się jedynie wzmianka o przełożeniu premiery, bez podania konkretnego terminu ani powodu.

Wydaje się jednak, że przyczyną opóźnienia jest śmierć byłego prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej, Jiang Zemina. Ta wiadomość została ogłoszona 30 listopada i wydaje się, że jest to najbardziej prawdopodobny powód. Nie byłby to zresztą pierwszy raz, kiedy któryś z producentów smartfonów decyduje się na taki ruch w związku z sytuacją polityczną w Chinach. W sierpniu Motorola opóźniła chińską premierę Razr 2022 i X30 Pro z powodu napięć politycznych pomiędzy Państwem Środka i Stanami Zjednoczonymi.

Kiedy więc powinniśmy spodziewać się premiery serii Xiaomi 13? Obecnie trudno powiedzieć, ale wydaje się, że trochę będziemy musieli jeszcze poczekać. Jesteśmy jednak pewni, że gdy tylko firma ustali nową datę, od razu nas o tym poinformuje.