Kiedy w końcu pojawią się sensowne premiery gier?

premiery gier

Od kiedy przygotowuję co miesiąc “premiery gier”, jeszcze nigdy nie było tak źle. Premier dużych gier jest niesamowicie mało, a jak już jakaś wychodzi, to jest to tylko wersja na nową generację konsol.

Marzec wypada pod względem premier gier wyjątkowo źle, a podobna sytuacja utrzymuje się od początku miesiąca. Kiedy zatem w końcu zagramy w tytuły, na które czekają miliony? Przejrzałem zapowiedzi na kilka tygodni do przodu. Coś tam się znalazło…

Poniżej znajdziecie premiery gier, które mają potwierdzone, konkretne daty premier. W ich przypadku jest najmniejsza szansa na opóźnienie produkcji na przyszły rok.

Outriders – 01.04

Ciszę wydawniczą przerywają Polacy z People Can Fly. Ich looter-shooter z wieloma elementami gry dla pojedynczego gracza powinien przyciągnąć zarówno graczy singleplayer jak i multiplayer. No i ciekawe czy Square Enix w końcu odniesie sukces z grą-usługą, bo po ostatnich Avengersach pewnie lekko drżą o Outriders.

Returnal – 30.04

Tytuł ekskluzywny dla PlayStation 5. To już wiecie jaką konsolę musicie mieć żeby prawie miesiąc po premierze Outriders zagrać coś z dużym napracowaniem. Zabawę zapewnia w tym przypadku Housemarque, które może pochwalić się Resogunem, Alienation czy Matterfallem. Tylko pytanie czy ta strzelanka trzecioosobowa z elementami rougelike’a nie zmęczy graczy swoimi pętlami czasowymi?

Resident Evil Village – 07.05

Czekacie czy czekaliście, bo nie będzie po polsku? Jeśli język to nie przeszkoda, to zapewne nie możecie się doczekać. Ja też. Resident Evil są coraz lepsze i zapowiedzi Village tylko zdają się zapewniać, że to będzie jedna z najznakomitszych odsłon serii. A może… Gra Roku 2021?

Mass Effect Legendary Edition – 14.05

Remastery. Tak tylko zwracam uwagę. To dalej nie są nowe gry, choć zestaw, który każdy gracz powinien chociaż spróbować zagrać. Wybitna trylogia w odnowionej wersji pojawi sie 14 maja. Ale jeśli już graliście to… musicie czekać na inne premiery.

Deathloop – 21.05

Znowu pętle czasowe? Tym razem jednak od twórców Dishonored. Tylko to kolejny tytuł, w którym pojawia sie pytanie czy schemat rozgrywki, w którym inny gracz może na nas polować nie zniechęci niektórych graczy?

Ratchet & Clank Rift Apart – 11.06

Trochę więcej grania w tym roku gwarantuje nam PlayStation 5. Ratchet powraca i już od pierwszych chwil ma pokazać jak niesamowicie szybki jest dysk PlayStation 5. Skakanie pomiędzy różnymi światami, które ładują się w kilka sekund? Dla PS5 to nie problem. Jeszcze tylko, żeby inne elementy gameplayu były tak dobre i wszyscy będziemy zadowoleni.

Sześć premier z pewnymi datami premier. Sześć gier, które przykują uwagę większej grupy graczy, a i tak naprawdę nie wiadomo czy każdemu przypadną do gustu. Bo Returnal czy Deathloop to trochę niewiadome. A Mass Effecty ktoś już mógł ograć. No nic. Trzeba nadrabiać starsze tytuły, bo premiery gier nie rozpieszczają.