Reklama
aplikuj.pl

Kiedy zadebiutuje Vivo X Fold 2 i Vivo X Flip? Mamy pewne poszlaki

Vivo X Fold

Rynek składanych smartfonów sukcesywnie rośnie w siłę. Oppo niedawno zaprezentowało nie tylko kolejną generację Find N, ale również swój pierwszy model z klapką. Vivo też am takie plany, a przeciek ujawnia nam, kiedy powinniśmy spodziewać się premiery Vivo X Fold 2 i Vivo X Flip.

Większość głównych producentów ma w swojej ofercie składane modele typu Fold lub Flip, ale tylko nieliczni mają je oba. Do tych zaliczyć można oczywiście Samsunga, Huawei czy od niedawna Oppo. Od dłuższego czasu mówi się również, że Vivo także ma w planach smartfona z klapką, a nowy przeciek zdradza, kiedy może on zadebiutować.

Jak podaje Digital Chat Station, zarówno Vivo X Fold 2, jak i Vivo X Flip pojawią się już w pierwszej połowie przyszłego roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale kolejne tygodnie powinny przynieść nam więcej informacji na ten temat. Tymczasem przeciek ujawnia nam jeszcze kilka szczegółów specyfikacji X Fold 2.

Napędzić ma go układ Snapdragon 8 Gen 2, co akurat nie dziwi, skoro smartfon ma konkurować z modelami Samsunga. Wewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 8,03″ będzie oferował rozdzielczość 2K oraz skaner linii papilarnych umieszczony pod ekranem. Taki sam znajdzie się tej w zewnętrznym panelu. Pojawi się też 32-megapikselowy aparat do selfie, ale nie wiadomo, czy będzie umieszczony tylko w wewnętrznym ekranie, czy może w obu znajdziemy taką samą kamerkę. Dodatkowo ujawniono, że Vivo wykorzysta w aparacie głównym sensor Sony IMX 866 z obsługą OIS, a tylna konfiguracja ma składać się z trzech aparatów o rozdzielczościach 50 Mpix + 10 Mpix + 50 Mpix.