WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kim jest przeciętny polski gracz?

Lenovo Legion zleciło badania Norstat Polska na temat portretu polskiego gracza. Wyniki już na wstępie zadziwiają, bowiem ponad połowę graczy stanowią osoby w wieku od 25 do 44 lat.

Dokładniej rzecz biorąc, takich osób jest 58%. Co więcej, 56% osób w tym wieku gra od ponad 10 lat, a 37% od ponad 15 lat. Idąc dalej, 35% osób powyżej 25 roku życia posiada zarówno konsolę jak i PC a 48% korzysta tylko z komputera. Najchętniej grają oni w gry zręcznościowe (49%), strategiczne (48%) oraz przygodowe (45%). Trochę mniej osób, bowiem 31% najczęściej sięga po gry sportowe. Większość z tych osób wchodzi w wirtualny świat w soboty (58%). 41% osób gra w niedzieli i 33% osób w piątki. Aż 78% z nich rozpoczyna swoją rozgrywkę dopiero po 18:00.

Statystyki te jasno pokazują, że rynek graczy znacząco się zmienił i dorósł. Osoby te mają inne wymagania odnośnie do posiadanych sprzętów, ponieważ prowadzą inny tryb życia niż za dzieciaka. To właśnie na nich wielu producentów podzespołów czy laptopów powinno się teraz skupić.

Test monitora Lenovo Y25f

Źródło: Materiały prasowe