Kolejne obostrzenia – kina zamknięte przynajmniej do Walentynek

koronawirus, koronawirus przemysł filmowy, serwicy VOD, NEtflix, platformy streamingowe, koronawirus zamknięte kina, kryzys kinowy,

Jeśli łudziliście się, że wraz z początkiem lutego będziecie mogli wybrać się do kina, to mamy dla Was złą wiadomość. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że kina nadal pozostaną zamknięte, ale chociaż pójdziemy do muzeum i galerii.

Kina zamknięte przynajmniej do 14 lutego

Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia, a właściwie ich część. Kina i inne placówki kultury zostały zamknięte 7 listopada 2020 roku i miały zostać otwarte 1 lutego. I tak, wraz z nowym miesiącem będziemy mogli wybrać się do muzeum albo galerii sztuki, jednak filmu na dużym ekranie nie obejrzymy.

Czytaj też: Raya i ostatni smok – zobaczcie pełny zwiastun nowej animacji Disneya
Czytaj też: Jodie Turner-Smith z główną rolą w prequelu Wiedźmina. Ale jak to… ciemnoskóra elfka?!
Czytaj też: Netflix luty 2021 – pełna lista nowości na platformie

Nowe obostrzenia mają obowiązywać do 14 lutego i wydaje się, że przynajmniej do tego czasu nie pójdziemy do kina. Jednak patrząc na obecną sytuację raczej nie powinniśmy robić sobie nadziei, że po Walentynkach się coś zmieni w tej kwestii. Zwłaszcza, że nieoficjalne informacje mówią, że otwarcie kin nastąpi najszybciej w połowie marca…

Tymczasem 1 lutego zostaną też otwarte sklepy w galeriach handlowych, a w sklepach spożywczych przestaną obowiązywać godziny dla seniorów.