Reklama
aplikuj.pl

Oto nowe zaawansowane dyski SSD KIOXIA, których i tak nie kupicie

dyski kioxia, Kioxia XG7, Kioxia XG7-P

Kioxia ujawniła swoje najnowsze dyski SSD serii XG7 oraz XG7-P, jako swoje pierwsze konsumenckie modele z myślą o laptopach, stacjach roboczych i komputerach.

Dyski SSD KIOXIA dla OEM

Seria XG7/XG7-P została stworzona z myślą o wymagających środowiskach, dlatego oferuje 2 razy większą prędkość odczytu sekwencyjnego i około 1,6 razy większą prędkość zapisu sekwencyjnego w porównaniu z serią XG61. Gwarantuje przy tym bogate funkcje przechowywania danych zarówno dla twórców, jak i graczy, zapewniając przy tym pojemności nawet rzędu 4 terabajtów.

Czytaj też: Karty Inno3D Frostbite Liquid dołączają do konkurencji
Czytaj też: Test Genesis Radium 300 XLR. Tani mikrofon ze statywem od Genesis
Czytaj też: Phison prezentuje najszybszy kontroler PCI-E Gen4 x4

Na tych dyskach Kioxia pełne wykorzystanie możliwości czterech linii PCIe czwartej generacji umożliwia połączenie całkowicie nowego kontrolera z kośćmi pamięci BiCS FLASH 3D. Te z kolei zapewniają obsługę funkcji nowej generacji, takich jak obsługa protokołu NVMe 1.4 i SMBus w celu ulepszenia zarządzania temperaturą (via TechPowerUp).

Czytaj też: Wyciekł prototyp Microsoft Surface Pro 8
Czytaj też: AMD Radeon RX 6800 XT vs GeForce RTX 3070 na zdjęciach
Czytaj też: OnePlus 9 trafi na rynek w trzech wersjach

Obie serie wykorzystują format M.2 typu 2280 i obsługują TCG Pyrite 2.01 i TCG Opal SSC 2.01. Podczas gdy rodzina XG7 jest dostępna w wersjach o pojemności 256 GB, 512 GB i 1024 GB, XG7-P gwarantuje już opcje rzędu 2048 GB i 4096 GB. Będą to jednak dyski dla producentów sprzętu OEM.