WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Klasa G Mercedesa pójdzie w elektryczność i to pewne

Mercedes oficjalnie już potwierdził, że weźmie swoją Klasę G w nowoczesną podróż go elektryczności. Ktoś na EQG będzie czekał?

Kultowa wersja samochodu terenowego w elektrycznym wydaniu może ciekawić nas bardziej, niż kolejne sportowe dzieło. Zwłaszcza że tym ruchem Mercedes będzie chciał uderzyć nie tylko w Teslę Model X, ale też nadchodzącego elektrycznego Range Rovera. Niemiecka marka nie potwierdziła jeszcze nazwy swojego całkowicie elektrycznego pojazdu terenowego, ale zgłosiła prawa autorskie do nazwy „EQG”. Ta zapewne się utrzyma, patrząc, że obecnie asortyment elektryczny Mercedesa obejmuje SUV EQC i luksusowego MPV EQV.

Dane techniczne całkowicie elektrycznego Mercedesa Klasy G również nie zostały jeszcze ogłoszone, ale spodziewamy się, że SUV wyciągnie komponenty układu napędowego z Mercedesa EQ. Podobnie jak EQC, nowy EQG mógłby być zasilany przez parę silników elektrycznych i akumulator o pojemności 80 kWh, co zapewniłoby mu 403 koni mechanicznych mocy, 760 Nm momentu obrotowego i napęd na cztery koła.

ŹRÓDŁO: Auto Express