Reklama
aplikuj.pl

Twoja klasa i twój styl w Diablo 4

diablo 4

Diablo 4 przed swoją premierą, zasypuje nas masą materiałów. Tym razem dowiedzieliśmy się więcej na temat tego, jak będziemy wykorzystywać klasy i ich umiejętności do własnych celów.

Kulisy Diablo 4

W najnowszym filmie z serii „Kulisy gry” Blizzard opowiedział o jednym z głównych filarów Diablo 4, czyli idei „grania po swojemu”. Dyrektor generalny Rod Fergusson, reżyser gry Joe Shely, główny projektant klas Adam Jackson i główna producentka gry Melissa Corning przeprowadzą Was przez wiele opcji personalizacji stylu gry i wyglądu postaci. Wybory graczy są widoczne w każdym aspekcie rozgrywki – od wyglądu, po umiejętności używane do torowania sobie drogi przez otwarty świat.

Czytaj też: Pewne wymagania sprzętowe Diablo 4

Co najważniejsze można wynieść z filmu? Podsumowując:

  • Wybierz jedną spośród pięciu klas w zależności od stylu gry, z którym chcesz rozpocząć swoją przygodę. Barbarzyńcy to mistrzowie broni i walki w zwarciu. Czarodzieje zabijają wrogów z daleka potężną magią żywiołów. Łotrzy są zwinni i mogą walczyć wręcz oraz z dystansu. Druidzi potrafią przemieniać się w potężne bestie i przyzywać magię natury. Nekromanci przywołują umarłych do walki i parają się magią krwi lub kości. 
  • Drzewko umiejętności daje dostęp do różnych umiejętności, mocy pasywnych i ulepszeń graczom, którzy mogą z nich korzystać, by rosnąć w siłę, awansując na kolejne poziomy. Odblokowanie umiejętności kosztuje 1 punkt umiejętności, a za kolejne punkty można ją ulepszać. 
  • Tablica poziomów mistrzowskich to system dla rozwiniętych postaci, który umożliwia graczom dalsze modyfikacje ich stylu gry. Wydawaj punkty mistrzostwa na węzły zwiększające statystyki, pozwalające na modyfikacje umiejętności, wprowadzające nowe kombinacje umiejętności i zmieniające sposób korzystania z danej konfiguracji postaci. 
  • Przedmioty legendarne to niezwykle potężne i rzadkie przedmioty, na które gracze mogą natrafić w Sanktuarium. Legendarne przedmioty dzielą się na kilka kategorii – niektóre z nich mogą zmienić lub wzmocnić umiejętności. 
  • Wiele klasycznych i bardzo rzadkich przedmiotów z poprzednich odsłon serii powróci jako przedmioty unikatowe. Są one podobne do przedmiotów legendarnych, ale nie można wydobyć z nich mocy do wzmocnienia innych przedmiotów. 
  • Ulepszaj ekwipunek, odwiedzając rzemieślników w mieście, by zwiększać poziom przedmiotów lub dodawać do nich gwiazda. 
  • Nowy system personalizacji oferuje prawie że nieskończone możliwości przy tworzeniu postaci. Możesz wybierać z mnóstwa twarzy, włosów, kolorów skóry i wzorów. Każda klasa zawiera wyjątkowe opcje, dzięki którym stworzysz swoją wymarzoną postać. 
  • Transmogryfikacje pozwalają graczom zmienić wygląd danego elementu ekwipunku lub sprawić, żeby broń wyglądała na inną. Podczas wypraw w Sanktuarium będziesz zbierać kolejne opcje wyglądu, dzięki którym nadasz postaci własny styl.