Reklama
aplikuj.pl

Klej wypełniony nanokrzemionką jest wykorzystywany w urządzeniach medycznych

LED405Med to klej utwardzany diodami LED, który spełnia normę ISO 10993-5 w zakresie cytotoksyczności. Jest on stosowany w montażu urządzeń medycznych. 

Wspomniana substancja tworzy jednoskładnikowy, utwardzany diodami LED system stosowany do klejenia i uszczelniania urządzeń medycznych. Jest w pełni zgodny ze standardem cytotoksyczności ISO 10993-5. System składa się z żywicy wypełnionej nanokrzemionką, co powoduje zarówno mniejsze kurczenie po utwardzeniu, jak i większą stabilność.

Czytaj też: Nowy klej pomoże w recyklingu elektroniki

Klej nie wymagający mieszania utwardza ​​się w pełni po ekspozycji na źródło światła o długości fali 405 nm bez wykorzystania tlenu. Ponieważ nie potrzebuje światła UV do utwardzania, jest z natury bardziej przyjazny dla użytkownika. W cieńszych sekcjach pełne utwardzenie można osiągnąć w 30–45 sekund. Szybkość utwardzania zależy od intensywności źródła światła, grubości warstwy kleju i odległości między światłem a klejem.

Klej utwardza ​​się do twardości Shore’a D 65-75, co znaczy, że nie jest zbyt sztywny. LED405Med jest przezroczysty, o współczynniku załamania światła wynoszącym 1,50, dzięki czemu oferuje doskonałe właściwości przepuszczania światła. Jest to system izolujący elektrycznie o wysokiej rezystywności objętościowej większej niż 1014 Ω-cm i niskiej stałej dielektrycznej 4,2 przy 60 Hz. Ma dobrą płynność przy lepkości 2000–8000 cps. LED405Med nadaje się do klejenia małych obudów zawierających np. przyrządy optyczne. Można go eksploatować w dużym zakresie temperatur jest odporny na promieniowanie gamma, a także różne chemiczne środki sterylizujące.

[Źródło: spectrum.ieee.org]

Czytaj też: Śluz ślimaka zainspirował naukowców do stworzenia super mocnego kleju