Reklama
aplikuj.pl

Do sprzedaży w Polsce wszedł klimatyzator Cecotec ForceClima 9050

Do sprzedaży w Polsce wszedł klimatyzator Cecotec ForceClima 9050

Zbliża się lato, a co za tym idzie – upały. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zaczynamy szukać informacji o klimatyzatorach. Okazuje się, że w maju 2022 roku Polacy rozmawiali na ten temat dwa razy częściej niż przed rokiem. Jednak jaki klimatyzator wybrać? Można zainteresować się nowością na naszym rynku, czyli Cecotec ForceClima 9050. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Polski dystrybutor hiszpańskiej marki sprzętu AGD Cecotec – firma 4cv wprowadza do sprzedaży klimatyzator Cecotec ForceClima 9050

Cecotec Force 9050 to urządzenie łączące w sobie funkcje chłodzenia, wentylacji i osuszania, które posiada dwie prędkości, tryb nocny oraz system 24-godzinnego programowania. Wspomniany tryb nocny zmniejsza zużycie energii, dzięki czemu możemy korzystać z niego także podczas odpoczynku, nie martwiąc się o wysokie rachunki.

Źródło: MediaExpert

Wydajność chłodzenia to 9000 BTU (będące odpowiednikiem mocy ok. 2,64 kW), dodatkowo urządzenie charakteryzuje duży przepływ powietrza nawet do 350 m3/h. Cechy te zapewniają pełną sprawność i szybkość chłodzenia pomieszczeń do 25 m2

– czytamy w oficjalnej specyfikacji.

Jeśli już przy energooszczędności jesteśmy, klimatyzator charakteryzuje klasa efektywności energetycznej A, co oznacza, że dostajemy najwyższą wydajność przy minimalnym zużyciu energii. Zegar 24-godzinny pozwala na zaprogramowanie działania urządzenia na całą dobę. Dodatkowo Cecotec ForceClima 9050 jest przyjazny środowisku, bo producent wykorzystuje w nim gaz chłodniczy R290, który nie ma negatywnego wpływu na środowisko. System SaveWater odpowiada z kolei za odparowywanie i ponowne wykorzystywanie tej samej wody, przez co poprawia wydajność i oszczędza energię.

Źródło: MediaExpert

Klimatyzator obsługuje się za pomocą dołączonego pilota, którym ustawimy temperaturę, prędkość pracy wentylatora, nastawienie timera, a także zdalne włączenie lub wyłączenie urządzenia. Na dużym ekranie podejrzymy i skonfigurujemy tryby i możemy monitorować pracę urządzenia. Nie zabrakło też wskaźnika napełnienia, zaś wszystkie filtry są łatwo dostępne, więc nawet okresowa wymiana przebiega bezproblemowo, tak samo jak przenoszenie urządzenia pomiędzy pokojami (wyposażono go w obrotowe kółka i dwa ergonomiczne uchwyty).

Klimatyzator Cecotec ForceClima 9050 dostępny jest w kolorze czarno-szarym w cenie 2 171 zł w sklepie MediaExpert.