Reklama
aplikuj.pl

Kobiety w Assassin’s Creed? Dlaczego „to się nie sprzeda”?

assassins creed, kobiety ubisoft

Kontrowersyjne wypowiedzi docierają do nas z Ubisoftu. W firmie panowało pewne zaskakujące przekonanie na temat serii Assassin’s Creed.

Ubisoft jakiś czas temu przeszedł trzęsienie ziemi. Firmę opuściło kilka ważnych osób po tym jak na jaw wyszły zamiatane pod dywan problemy. Teraz anonimowi pracownicy opowiadają o tym jaki w zespołach Assassin’s Creed był stosunek do damskich postacii w serii.

Serge Hascoët, Yannis Mallat, Cécile Cornet – wszyscy pracownicy o wysokich stanowiskach pożegnali się już z Ubisoftem ze względu na oskarżenia o seksizm, rasizm, „macho” środowisko pracy oraz unikanie rozwiązywania wspomnianych problemów, mimo tego, iż były one powszechnie znane w całej firmie, w każdym oddziale na świecie.

Czytaj też: Polskie ceny gier PS5 i XSX szokują… taniością?! NBA 2K21 wcale nie takie drogie

Deweloperzy Ubisoftu, którzy pracują przy serii Assassin’s Creed zdradzili teraz jakie zdanie na temat damskich bohaterek w wspomnianej serii miał Serge Hascoëta oraz dział marketingu. Okazuje się, że specjalnie ograniczano przez lata występowanie kobiet w ponieważ nie byłyby one w stanie sprzedać gier. Dość dziwnie patrzy się na tego typu tłumaczenie w sytuacji, w której mamy takie gry jak Horizon Zero Dawn, Tomb Raider czy The Last of Us Part 2. Z drugiej strony – warto dodać, że 2/3 osób grających w Assassin’s Creed Odyssey wybrało jako główną postać Alexiosa, mimo tego, że to Kassandra jest kanoniczną bohaterką (w przypadku Valahalli – obie postacii są kanoniczne. Ubisoft zapewne zasłoni się jakimś „brakiem danych w Animusie”).

Wypowiedzi deweloperów wskazują też na to, że w Assassin’s Creed Syndicate mamy dwójkę bohaterów – Jacoba oraz Evie. Ostatecznie to jednak Jacob staje się ważniejszą postacią. Z drugiej strony jednak – to Evie jest bohaterką dodatku DLC. Padają również oskarżenia o to, iż specjalnie zmniejszono znaczenie Ayi w Assassin’s Creed Origins. W pierwotnych założeniach Bayek miał zginąć lub zostać ciężko ranny na początku gry, a główną postacią stać się Aya. W kontekście uniwersum jej postać jest szalenie ważna, jednakże rzeczywiście jej rola w samym Origins była skromna.

Przypominana jest również sytuacja, w której w trybie kooperacji Assassin’s Creed Unity nie było damskich postacii do wyboru. Deweloperzy gry tłumaczyli wtedy iż stworzone dodatkowych, damskich modeli oraz ich animacji zajęłoby zbyt dużo czasu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News