Reklama

Kobieto! Ty też możesz pracować w IT

Już 28. października odbędzie się 2. edycja Dni kariery kobiet w IT w ramach kampanii Woman Update. Podczas całodzienne, bezpłatnej konferencji online kobiety będą mogły dowiedzieć się, jak utorować sobie drogę w teoretycznie męskiej branży.

Jak się uczyć to od najlepszych

Kobiety w branży IT to rzadkość. Z raportu opracowanego w ramach kampanii Woman Update wynika, że w tej branży pracuje ich ok 15%. To niewiele, ale też warto zauważyć, że ponad 40% kobiet pracujących w IT przebranżowiło się z innych zawodów. W tym właśnie może pomóc nadchodząca konferencja.

Czytaj też: AMD dodaje Far Cry 6 do Ryzenów 5000

Podczas Dni kariery kobiet w IT zaplanowano spotkania z mentorkami pracującymi w różnych dziedzinach branży, które będą dzielić się swoją wiedzą. Będą to prezeski firm, członkinie zarządów, menadżerki, dyrektorki i ekspertki z branży. Zorganizowane zostaną też warsztaty z programowania, doradztwa kariery oraz sztucznej inteligencji.

Czytaj też: Elektryczny jeździk Walkcar wielkości laptopa już nie tylko w Japonii

Konferencja online i przyszła praca… możliwe, że również online

Coraz powszechniejsza praca zdalna jest szansą dla kobiet na odnalezienie się w branży. Również zdalnie zorganizowana jest cała konferencja. Aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się na stronie internetowej. Program wydarzenia można znaleźć pod tym adresem.

Beata Jarosz, Prezes Future Collars, inicjatorka  wydarzenia powiedziała:

Pierwsza edycja przerosła nasze oczekiwania, ponieważ pokazała nam i naszym partnerom, jak wiele kobiet chciałoby spróbować swoich sił w branży IT. W spotkaniu wzięło udział ponad 300 pań, które przyjechały na wykłady, warsztaty, sesje mentoringowe – wszystko po to, żeby dowiedzieć się, jak mogą zmienić swoje życie zawodowe. W tym roku wydarzenie odbędzie się online i mamy nadzieję, że spotka się z równie dużym, a nawet większym zainteresowaniem