WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kocie uszy na głowie pakistańskiego ministra

Kocie uszy na głowie pakistańskiego ministra

Shaukat Ali Yousafzai, pakistański minister informacji, zorganizował streaming konferencji prasowej w dosyć niecodzienny sposób. Przypadkowo został włączony filtr nakładający na głowy polityków kocie uszy i wąsy.

To miał być kolejny już streaming z oficjalnego spotkania pakistańskich polityków na Facebooku. Minister informacji w regionie Khyber Pakhtukhwa, północno-zachodniej prowincji Pakistanu, miał porozmawiać z lokalnymi dziennikarzami. I wtedy stało się coś dziwnego. Osoby oglądające streaming na Facebooku zobaczyły znanego polityka z kocimi uszami i wąsami. Fakt ten rozpoczął wielką falę komentarzy, począwszy od „macie kota w gabinecie”, po zachęcające do kociego filtru parlament Wielkiej Brytanii.

Kocie uszy zawstydziły pakistańskiego polityka

Wydarzenie praktycznie natychmiast stało się wiralem w mediach społecznościowych, a Internauci nadal prześcigają się w zabawnych komentarzach. Niestety, politycy nie wykazali się wystarczającym dystansem do samych siebie. Zapis ze streamu szybko zniknął ze strony partii PTI, do której należy minister Yousafzai. A szkoda, bo nie brakuje komentarzy, że ten niewinny incydent istotnie ocieplił wizerunek polityka.

Internet jednak nie zapomina i zrzuty ekranu z zabawnym wizerunkiem ministra zostaną w sieci już pewnie na zawsze. Ciekawe jaki byłby finał podobnej transmisji w przypadku polskich polityków?

Czytaj też: Facebook chce naprawić swoją reputację

Źródło: Samaa TV, Bored Panda, wł