WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kojima zachowuje się nietypowo po pytaniu o Death Stranding na PC

Death Stranding na PC? Jakie są szanse na pojawienie się tej gry na komputerach?

Tego się nie spodziewałem. Istnieje cień szansy na to, że Death Stranding może trafić na komputery PC. Tytuł, który na ten moment zapowiadany jest jako tytuł ekskluzywny dla Sony, może okazać się produkcją, która trafi kiedyś na pecety. Skąd wzięły się takie nietypowe informacje? W pewnym wywiadzie Hideo Kojima zachowywał się bardzo dziwnie, gdy zapytano go o takową kwestię.

Czytaj też: Ten YouTuber spędził 24 godziny w wirtualnej rzeczywistości – jak zachowywał się jego mózg?

Kojima Productions to studio założone przez Hideo Kojime, które powstało w 2005 roku. Od tamtej pory otrzymaliśmy masę gier, których producentem był sam Hideo, jednak studio w 2015 roku w końcu przestało być niezależne. Producent nie poszedł pod skrzydła Sony, ale zawarł z nimi umowę na mocy, której wykonuje on grę dla PlayStation. Mamy tutaj zatem do czynienia z sytuacją jak w przypadku autorów Heavy Rain czy Detroit: Become Human, które teraz mają trafić na PC. Kojima Productions nie jest studiem wewnętrznym Sony.

Cały czas mówi się, że Death Stranding zmierza tylko na PlayStation 4 lub PlayStation 5. Gdy jednak zapytano Kojime o to, czy gra trafi na PC to… wymigał się on od odpowiedzi. Nie oznacza to oczywiście potwierdzenia powstawania takiej wersji lub wydania jej za kilka lat na nowej platformie. Możliwe, że Sony posiada pełnie praw do marki i nie musi się martwić tym, że po wygaśnięciu danego terminu stracą „exa”. W takim wypadku trzeba by Sony zapłacić.

Szczegółów nie znamy, ale istnieje cień szansy na to, że Death Stranding, to tylko czasowy tytuł ekskluzywny skrojony pod okres przejściowy pomiędzy nowymi konsolami. W takim wypadku, czekalibyście na premierę wersji PC czy skusicie się na PlayStation 4 lub może nawet PlayStation 5?

Czytaj też: Robert Kubica trafi na okładkę F1 2019

Źródło: dsogaming.com