Reklama
aplikuj.pl

Kolejna inicjatywa graczy wesprze Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Piąty rok z rzędu znani gracze i osoby mające związek z esportem łączą się w celu pomocy organizacjom charytatywnym. Tym razem 60 godzinny stream będzie wspierał Stowarzyszenie mali bracia Ubogich.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc seniorom cierpiącym z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej. Do tej pory akcje zebrały ponad 250 tysięcy złotych dla Przylądka Nadziei, Kliniki Budzik, Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka i fundacji DKMS.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni widząc zaangażowanie graczy oraz znanych osób ze świata gamingu. Kolejny raz pokażmy światu jak wspaniałą społecznością są gracze. Dzięki tej akcji jesteśmy w stanie realnie zmienić świat na lepsze. Napędza nas prosty cel – niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Wojciech Łaszczak, Brand Manager z firmy NVIDIA

Całość odbędzie się w dniach 13-15 grudnia. Stream potrwa 60 godzin, więc każdy z Was powinien znaleźć chwilę, aby wejść i dołożyć swoją cegiełkę. Więcej na temat akcji znajdziecie pod tym linkiem.

Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia. Ludzie w tym wieku nie mają już z reguły znajomych lub przyjaciół, a wielopokoleniowe rodziny są już w naszym kraju rzadkością. Dziś mamy pod opieką ponad 300 takich osób w czterech miastach. Dzięki m.in. tej akcji zbieramy fundusze, by dotrzeć do kolejnych starszych samotnych ludzi w Polsce.

Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich