Reklama
aplikuj.pl

Kolejna karta graficzna inspirowana anime od ASUSa. Oto GeForce RTX 3090 ROG STRIX EVANGELION

Kolejna karta graficzna inspirowana anime od ASUSa, GeForce RTX 3090 ROG STRIX EVANGELION, ROG STRIX EVANGELION

W przeszłości ASUS zaskoczył świat swoją kartą graficzną z projektem utrzymanym w charakterystyce Gundama. Dziś z kolei firma zaprezentowała GeForce RTX 3090 ROG STRIX EVANGELION, czyli model inspirowany anime-mecha EVANGELION.

GeForce RTX 3090 ROG STRIX EVANGELION już dostępna w sklepie

Do tego projektu dla „prawdziwych fanów” ASUS wybrał swój model ROG STRIX OC, więc to nie tak, że wersja GeForce RTX 3090 ROG STRIX EVANGELION jest całkowicie nową kartą. Tak może wyglądać, ale to po prostu tradycyjny model po znacznym wizualnym liftingu, będący w rzeczywistości czwartym już wariantem modelu i to tym razem w zupełnie innej kolorystyce, bo zielono-fioletowej.

Specyfikacja pozostaje nieznana, ale najpewniej sprowadzi się dokładnie do tej samej, którą cechuje się wariant ROG STRIX OC, czyli m.in. 1890 MHz zegarem Boost. Ma to swój powód, bo w rzeczywistości ASUS jeszcze nie zapowiedział tego modelu, ale sklep CoolPC zaczął już przyjmować pierwsze zamówienia przedpremierowe na 15 dostępnych egzemplarzy w cenie 9750 zł.

Czytaj też: Z klawiaturą Cyberboard Terminal poczujecie się, jak hakerzy… ale to ma swoją cenę

Dla przypomnienia, RTX 3090 jest wyposażony w procesor graficzny GA102 i 24 GB pamięci GDDR6X, a zasilanie czerpie ze standardowej konfiguracji trzech 8-pinowych złączy.