WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kolejna reorganizacja w Sony – twórca Horizon: Zero Dawn będzie czuwał nad wszystkimi grami

W Sony nastąpiła kolejna reorganizacja. Dane stanowiska zostały obsadzone zaskakującymi postaciami.

W Sony dalej trwa zmiana stołków. Firma wie, że PlayStation trzyma całe Sony przy życiu i nie można pozwolić konkurencji wygrać tego starcia. Japończycy już teraz mają sporą przewagę na Xboksem, ale nowa generacja może wszystko zmienić. Potrzebne jest świeże spojrzenie na sprawę, bo lata hegemonii PlayStation 4 się kończą.

Dowiedzieliśmy się, że Shuhei Yoshida, który piastował stanowisko prezesa Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios dbającego o pracę wewnętrznych zespołów tworzących gry ekskluzywne dla Sony zajmie się teraz podobną rzeczą, ale dotyczącą tylko gier niezależnych.

Nowym szefem Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios zostaje Hermen Hulst, czyli współzałożyciel Guerilla Games znanego z Horizon: Zero Dawn oraz Killzone. Czy nowy „president” podoła? Przyznam, że jestem pozytywnie nastawiony do tej zmiany. Hermen dobrze wypadł w dokumencie opisującym produkcję Horizona. Wydaje się być osobą, która nie podejmie żadnej decyzji pochopnie i będzie dbał o „swoich” z PlayStation.

ŹRÓDŁO: wccftech