Reklama
aplikuj.pl

Pixel Watch zaoferuje typowy dla urządzeń z WearOS czas pracy na jednym ładowaniu

Pixel Watch

Jakiś czas temu Google oficjalnie zapowiedziało, że wraz z serią Pixel 7, na rynek wejdzie również smartwatch Pixel Watch. Ten już wcześniej pojawiał się w przeciekach, ale producent dostarczył nam oficjalne zdjęcia ujawniającego jego konstrukcję, a najnowsze doniesienia zdradzają kolejne szczegóły specyfikacji.

Poznaliśmy pojemność baterii Pixel Watch [Aktualizacja]

Choć chcielibyśmy inaczej, smartwatche z WearOS raczej nie zachwycają długością pracy na jednym ładowaniu. Najczęściej oferują „do jednego dnia” użytkowania bez ładowania i wedle nowych przecieków, tak też będzie w przypadku smartwatcha Google. Pojawiły się doniesienia, że urządzenie ma być wyposażone w baterię o pojemności 300 mAh, choć wydaje się, że wersja LTE dostanie nieco większe ogniwo.

Oczywiście należy pamiętać, że nie jest to oficjalna informacja, a jedynie przeciek, który finalnie może okazać się nieprawdziwy. Oficjalną specyfikację poznamy zapewne w dniu premiery, albo niedługo przed nią, kiedy Google będzie chciało wypromować swój zegarek.

Pixel Watch prezentuje się naprawdę ładnie

Jeśli chodzi o konstrukcję, to smartwatch charakteryzuje się okrągłą, pozbawioną fizycznych ramek tarczą z zakrzywionym wyświetlaczem. Spód koperty wykonano z metalu, a z obu stron korony umieszczono dwa fizyczne przyciski. Paski wykonane są z silikonu. Z oficjalnych informacji wiemy jedynie, że zapewni integrację z Fitbit, więc będzie można śledzić aktywność w strefie, statystyki postępów czy wyznaczać sobie osobiste cele fitness. Pojawi się ciągłe śledzenie snu i tętna. Smartwatch ma działać na systemie Wear OS.

Teraz pora na przecieki, a te na temat zegarka Google zdradziły bardzo wiele. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że napędzi go dość stary procesor Exynos 9110. Jednak nowe informacje wskazują, ze oprócz niego na pokładzie znajdzie się też dodatkowy układ, prawdopodobnie do zadań naprawczych. Według 9to5Google, Pixel Watch zostanie wyposażony w 32 GB pamięci wbudowanej. To naprawdę dużo jeśli chodzi o tego typu urządzenia. Ma mieć też więcej pamięci RAM niż znajdziemy w jakimkolwiek innym zegarku z WearOS dostępnym na rynku. Jeśli tak, to będzie musiał przebić Galaxy Watch3, który ma 1,5 GB RAM.

Z takich dodatkowych informacji, Pixel Watch ma mieć na dole te same czujniki co Fitbit Charge 5, więc możemy się spodziewać takich samych lub przynajmniej podobnych funkcji monitorowania zdrowia. Źródło podaje jedynie śledzenie tętna, pomiar natlenienia krwi i EKG.