Reklama
aplikuj.pl

Wyciekły kolejne szczegóły specyfikacji Xiaomi MIX Fold 2

Mix fold, xiaomi mix fold 2

Wygląda na to, że składany Xiaomi MIX Fold 2 jest coraz bliżej premiery, bo przecieków na jego temat tylko przybywa. Tym razem dowiedzieliśmy się więcej o wyświetlaczu i chipsecie.

Co wiemy o Xiaomi MIX Fold 2?

Pierwszy składany smartfon Xiaomi zadebiutował w pierwszym kwartale ubiegłego roku, więc nic dziwnego, że gdy konkurencji na rynku przybywa, firma szykuje kolejny model. Na jego temat pojawia się coraz więcej przecieków, a teraz znany leakster Digital Chat Station ujawnił kolejne szczegóły. I choć nie wspomina, że chodzi dokładnie o ten model, już sama wielkość ekranu jasno na to wskazuje.

Tym razem dowiadujemy się, że MIX Fold 2 będzie wyposażony w 8-calowy wyświetlacz LTPO oferujący rozdzielczość 2,5K. Po rozłożeniu będzie to więc właściwie tablet z dużą przestrzenią roboczą. Dla porównania – Galaxy Z Fold3 ma ekran o przekątnej 7,6 cala. Poprzednie doniesienia wskazywały, że zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny ekran nowego składanego Xiaomi będzie oferować częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Urządzenie będzie zasilane przez najnowszy procesor od Qualcomm, czyli Snapdragon 8 Gen 1. To akurat nic dziwnego, większość producentów wypuszczając flagowce decyduje się właśnie na ten chipset.