Kolejni klienci T-Mobile mogą już skorzystać z VoLTE i VoWiFi

T-Mobile, ddos

Od dzisiaj, czyli od 8 marca kolejni klienci T-Mobile mogą korzystać z technologii  VoLTE i VoWiFi, czyli z opcji wysyłania i odbierania SMS-ów i MMS-ów, a także wykonywania połączeń głosowych za pomocą sieci LTE lub WiFi.

VoLTE i VoWiFi już dostępne dla klientów T-Mobile na Kartę i MIX oraz Heyah na kartę

Technologia  VoLTE i VoWiFi w znacznym stopniu wpłynie jakość wykonywanych połączeń, bo będzie je można prowadzić za pośrednictwem sieci LTE i WiFi. Oczywiście prócz połączeń głosowych technologia pozwala na odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS i MMS. T-Mobile tym razem daje dostęp do tej technologii klientom na Kartę i MIX oraz Heyah na kartę.

Korzystanie z VoLTE jest całkowicie bezpłatne i co istotne za przeprowadzone rozmowy nie ubędzie nam pakietu danych. Konieczne jest jedynie posiadanie telefonu, który obsługuje sieć LTE. By z niej korzystać najpierw T-Mobile musi ją aktywować na koncie klienta. T-Mobile zapowiada, że aktywacja będzie przebiegała stopniowo, po kilkadziesiąt osób dziennie. Potem VoLTE może być uruchomione automatycznie ( w zależności od producenta i modelu telefonu), albo konieczne będzie jej ręczne uruchomienie w ustawieniach sieciowych w telefonie. Jeśli zaś nie chcecie czekać, wystarczy wysłać  SMS o treści TAK na numer 80535.