WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kolejny hit na PlayStation VR będzie za kilka lat, ale będzie!

Na kolejny hit na PlayStation VR trochę poczekamy. Ale teraz mamy przynajmniej pewność, że „coś” dostaniemy.

Blood and Truth było dobrą produkcją ekskluzywną od Sony. Tytuł ten został stworzony na zlecenie Japończyków, więc stoi w tym samym szeregu co takie gry jak Uncharted, Spider-Man czy God of War. To też jeden z „exclusivów”, które okazały się strzałę w dziesiątkę dla Sony podczas tej generacji konsol. Sprzedaż gier własnych liczymy już w milionach sztuk i nie zanosi się na to, aby coś miało się zmienić w przyszłości.

Czytaj też: Szef Larian – dyski SSD w konsolach to żadna rewolucja

Sony już teraz mówi głośno i wyraźnie – PlayStation 5 tytułami ekskluzywnymi będzie stało. I zdaje się być to doskonałym pomysłem. Taktyka „na exy” działa, co pokazuje fantastyczna sprzedaż Nintendo Switch czy PlayStation 4 oraz mizerna Xboksa One.

Nie zapominajmy, że Sony ma jeszcze inny plan. Firma, wzorem Microsoftu zamierza wykupić kilku deweloperów. Mają oni tworzyć kolejne tytuły ekskluzywne, a aktualnie tylko Sony London Studio zajmuje się produkcjami dla PlayStation VR. Być może Japończycy zdecydują się zakupić któregoś z deweloperów gier na VR, aby rozszerzyć swoje portfolio? Gry 10/10 dla PlayStation VR mogłyby napędzić całą branżę wirtualnej rzeczywistości.

Póki co, wiemy, że wspominane Sony London Studio pracuje już nad kolejnym tytułem na VR. Deweloperzy szukają pracowników, a oferty pracy zawierają wzmianki o tym, że doświadczenie przy wirtualnej rzeczywistości jest dodatkowym atutem.

Czytaj też: Data premiery Wiedźmin 3 na Switcha – Czesi się pośpieszyli

Źródło: uploadvr.com