Reklama
aplikuj.pl

Kolekcja Jaguar E-Type 60, czyli powrót ikonicznych samochodów

Kolekcja Jaguar E-Type 60, powrót ikonicznych samochodów, Jaguar E-Type 60, kolekcja Jaguar E-Type 60

Aby uczcić wyjątkową rocznicę, oddział Classic marki ujawnił światu równie wyjątkową kolekcję Jaguar E-Type 60 składającą się z sześciu coupe i sześciu roadsterów, które zostały w pełni odrestaurowane.

Jaguar E-Type 60 odnawia klasyczne dzieła

Oryginalne modele E-Type 60 zostały pokazane podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 1961 roku i to właśnie te stare egzemplarze Jaguar Classic wziął ostatnio na warsztat. Nie tylko dokładnie je odnowił, ale też ulepszył, stawiając na unikalne kolory sprzed sześciu dekad.

Odnowione coupe i roadstery E-Type są teraz wyposażone w specjalnie dostosowaną pięciobiegową manualną skrzynię biegów z synchronizacją, helikalne koła zębate i mocniejszą obudowę z odlewanego aluminium, która zwiększa trwałość. Zmodernizowana skrzynia biegów jest połączona ze znanym silnikiem XK, czyli jednostką sześciocylindrową o pojemności 3,8 litra i mocy 265 koni mechanicznych.

Samochody z kolekcji E-Type 60 są wyposażone w elektryczny wentylator chłodzący silnik, który zyskał również elektroniczny zapłon i wydech ze stali nierdzewnej. Ten ostatni ma dokładnie taki sam rozmiar jak jego przodek ze stali miękkiej, ale Jaguar obiecuje, że jest trwalszy i zapewnia głębszą ścieżkę dźwiękową.

Aby nadążyć za duchem czasu, Jaguar wyposażył odrodzonego E-Type w bardziej nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy wyposażony w łączność Bluetooth i nawigację satelitarną. Dopełnieniem zmian jest poprawiona konsola środkowa ze specjalnym grawerem nawiązującym do trasy, jaką pokonały samochody startowe z Coventry do Genewy w 1961 roku.

Cała kolekcja Jaguar E-Type 60 może i posiada 12 egzemplarzy, ale marka zapowiedziała, że sprzedaje je tylko w parze, co oznacza, że sześciu klientów nie tylko wyłoży grube miliony zarówno na roadstera, jak i coupe.