Reklama
aplikuj.pl

Znamy szczegóły E Ink Gallery 3. Oto jeszcze lepszy kolorowy ePapier do czytania

Najszybsza karta CFExpress Type B, Lexar

Firma E Ink ogłosiła właśnie rynkową premierę E Ink Gallery 3, czyli kolorowego papieru elektronicznego nowej generacji przeznaczonego na konsumenckie rynki czytników. Ta technologia jest oparta na platformie E Ink ACeP Advanced Color ePaper, w której to pełną gamę kolorów uzyskuje się dzięki systemowi czterech cząsteczek atramentu: cyjanu, magenty, żółtego i białego.

Elektroniczny papier kolorowy E Ink wchodzi na nowy poziom, dzięki technologii Gallery 3

Co poprawiono w Gallery 3? Tak naprawdę wszystko, jeśli porównamy tę technologię do poprzedniej. Czas aktualizacji czerni i bieli został poprawiony do 350 milisekund, szybki tryb kolorowy wynosi 500 ms, standardowy 750-1000 ms, a ten „najlepszy” w myśl jakości przy 1500 ms. To ogromny skok względem np. pierwszej generacji Galerii E Ink, gdzie czas aktualizacji w czerni i bieli wynosił dwie sekundy, a w przypadku aktualizacji w kolorze – dziesięć sekund.

Czytaj też: Mieli wymienić się samolotami w locie. Podczas próby jeden z nich zaczął szaleć

Poza tym czytniki korzystające z E Ink Gallery 3 będą miały ulepszoną rozdzielczość 300 pikseli na cal w porównaniu z wcześniejszymi 150 ppi i temperaturę pracy na poziomie 0-50 stopni Celsjusza. Będzie również wyposażony w nowe przednie podświetlenie ComfortGaze i obsłuży wprowadzanie danych piórem w czerni i bieli z możliwością dodania kilku innych kolorów i czasem aktualizacji 30 ms.