WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kolorowy zawrót głowy od Cooler Master – MasterAir MA410M

Ostatnimi czasy bardzo popularne staje się dodawanie LEDów praktycznie wszędzie – od obudów, przez płyty główne aż po wentylatory. Także to samo musiało w końcu czekać rynek chłodzeń i od pewnego czasu można obserwować wysyp coolerów z mnóstwem LEDów. Ostatni podobną konstrukcję na rynek wypuściła firma Cooler Master- MasterAir MA410M.

Konstrukcja chłodzenia opiera się o Hyper 212+, który jest legendą wśród propozycji od CM. Jednakże starszy cooler przeszedł kilka zmian. Między innymi zwiększyła się powierzchnia kontaktu o 45% oraz CM zastosował inne finy, które mają zapewnić lepsze odprowadzanie ciepła. Na samej górze znajduje się czarna nakładka, która służy jako obudowa dla diod, które są także obecne na wentylatorach MasterFan MF120R. Co ciekawe, MA410M posiada czujnik temperatury, dzięki któremu diody mogą dopasowywać się do aktualnej temperatury procesora.

Chłodzenie jest już dostępne w sprzedaży w niektórych krajach Unii Europejskiej. Jego cena wynosi 60 dolarów i jest także dostępne w wersji Asus TUF Gaming – cena jest bez zmian.

Źródło: https://www.eteknix.com/