Reklama

Pierwsze zdjęcia kombi Peugeot 308 nowej generacji

zdjęcia kombi Peugeot 308 nowej generacji, kombi Peugeot 308 nowej generacji, kombi Peugeot 308

Co powiecie na kombi Peugeot 308 nowej generacji? To właśnie dostrzeżono ostatnio w testach na drogach publicznych, zapewniając pewne odświeżenie od spodziewanego hatchbacka.

Kombi Peugeot 308 nowej generacji

W nowej generacji Peugeot 308 zyska platformę EMP2, która pozwoli na szersze wykorzystanie zelektryfikowanych układów napędowych. Ba, w rzeczywistości każdy wariant napędowy będzie oferował jakieś elektryczne wspomaganie, czy to w formie łagodnej hybrydy, czy PHEV na czele z wariantem o mocy 225 KM.

Z tego, co widzimy na zdjęciach, kombi Peugeot 308 nowej generacji zachowa podstawowe proporcje swojego poprzednika, zyskując na pierwszy rzut oka nieco więcej rozmiarów i sportowego charakteru przez stosunkowo krótkie zwisy. W tym wydaniu jest to spotęgowane przez duże felgi i niskoprofilowe opony.

Najprawdopodobniej jest to ta właściwa karoseria pojazdu bez fałszywych paneli zasłaniających to, co widzimy. Chociaż przednia część konsoli jest nadal mocno zakamuflowana, to ostre reflektory z diodowymi światłami do jazdy dziennej w zderzaku wyglądają na tylko częściowo zamaskowane.