WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Komputer Commodore 64 do kupienia i do zrobienia z klocków LEGO

Komputer Commodore 64 do kupienia i do zrobienia z klocków LEGO

Szał na retro-gaming trwa w najlepsze i choć ostatnio traci na sile, to nadal wśród nas żyją miłośnicy starodawnych sprzętów i gier, którzy wydają krocie za możliwość przypomnienia sobie starych, dobrych czasów i powiedzenia w zadumie „… kiedyś to było”. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy – jaki szanujący się dinozaur… to znaczy gracz pamiętający czasy 8-bitowych komputerów i lata królowania tradycyjnych klocków LEGO nie chciałby dostać takiego cuda?

Projekt The Brixty Four stworzony przez YouTubera Perifractic został opublikowany zarówno na jego kanale, jak i stronie internetowej. Wszystko po to, aby każdy chętny na stworzenie swojej własnej obudowy komputera Commodore 64 mogli zrobić to własnoręcznie. Jeśli jednak nie mają ochoty na kilkugodzinną przygodę (zawsze można ją zlecić dzieciakom) i nie chcą rozsiać po mieszkaniu zabójczych min w postaci pojedynczych klocków, to mogą ją zamówić za 299$. Nie muszę Wam chyba mówić, że to sporo… zwłaszcza że w grę wchodzi jedynie obudowa z niedziałającą klawiaturą, a nie sam komputer. Ta jest jednak w stanie pomieścić oryginalne bebechy z C64, jakiś sprzęt z wgranym emulatorem… albo po prostu fałszywy laminat zbudowany (a jakże!) z klocków Lego. Małym pocieszeniem jest z kolei działająca dioda zasilania.

Oczywiście warianty kolorystyczne są zależne od użytych klocków, a w zamówionym zestawie dostaniemy ponadto potrzebne przewody i zestawy montażowe do oryginalnego komputera, lub jakiejś wariacji emulatora. W przyszłości autor planuje dodać również działającą klawiaturę, a jeśli produkt dostanie 10000 głosów na tej stronie, to wejdzie do masowej sprzedaży.

Czytaj też: Nintendo nie wyklucza powstania Nintendo 64 Retro

Źródło: New Atlas