Reklama
aplikuj.pl

Ten komunikator zbiera najwięcej danych o użytkownikach

W App Store znajdziemy nowe etykiety, które programiści zmuszeni są dodawać. Mają one pokazywać jakie dane aplikacje zbierają o użytkownikach. Dzięki temu możemy zobaczyć ile i jakie dane zbierają o nas popularne komunikatory.

Który komunikator zbiera o nas najwięcej danych?

Powyżej widzicie zestawienie czterech popularnych komunikatorów bazujące na etykietach wprowadzonych przez Apple. Niechlubne pierwsze miejsce zajmuje… Messenger, choć to raczej nikogo nie powinno dziwić. Jednak kiedy pewne dane udostępniamy raz na jakiś czas nie widzimy jak wiele ich jest. Teraz można zobaczyć jakie informacje gromadzi o nas ten komunikator. Widzimy, że oprócz historii wyszukiwania czy informacji o kontaktach Messenger zbiera informacje o historii płatności, a nawet ma dostęp do posiadanych na smartfonie materiałów wideo i zdjęć. Trochę niepokojące, prawda?

Czytaj też: USA oskarżone o łamanie zasad rynkowych. Przez Chiny
Czytaj też: Do wypożyczalni PLAY NOW trafią filmy Sony Pictures
Czytaj też: Jakie nowości przyniesie Android Auto 6.0?

Za Messengerem znajduje się WhatsApp, ten komunikator również zbiera sporo danych na nasz temat. Ma wgląd w nasze e-maile, identyfikator urządzenia, informacje o płatnościach czy kontakty. W zestawieniu dobrze wygląda natywny komunikator Apple – iMessage, który ma dostęp tylko do numeru telefonu, historii wyszukiwania, identyfikatora urządzenia i adresu mailowego. Najbezpieczniejszy jest komunikator Signal, polecany przez specjalistów od bezpieczeństwa w sieci. Dzięki temu komunikatorowi będziemy mieli największą prywatność, bo Signal nie zbiera praktycznie żadnych naszych danych.