Reklama

Konami wyda Konami 50th Anniversary Collection

Konami wyda trzy kolekcje gier z okazji 50 rocznicy założenia

Konami zapowiedziało wydanie trzech kolekcji w ramach Konami 50th Anniversary Collection. Będą dostępne na Ps4, Xbox One, Nintendo Switch i PC.

Kagemasa Kozumi założył w 1969 studio. Z okazji 50 rocznicy powstania studio wyda trzy zbiory, w skład których wejdą największe klasyki znane z automatów i konsol domowych. Będą to: Konami Anniversary Collection: Arcade Classics, Castlevania Anniversary Collection oraz również Contra Anniversary. Co ważne wszystkie trzy pojawią się jedynie wersji cyfrowej.

Konami Anniversary Collection: Arcade Classics

Zgodnie z informacjami podanymi jako pierwsze pojawi się Konami Anniversary Collection: Arcade Classics. Kolekcje będzie można nabyć już 18 kwietnia za 19, 99 dolarów. Będzie zawierać 8 arkadowych arcydzieł z lat 80., które zostaną wzbogacone o współczesne dodatki. Ponadto w skład kolekcji wejdzie bonusowy eBook. Będzie zawierał informacje o grach i wywiady z twórcami. Również pojawią się w nim nieopublikowane do tej pory szkice i projekty graficzne oraz wiele, wiele innych. Lista gier wchodzących w skład Konami Anniversary Collection: Arcade Classics znajduje się poniżej:

  • Haunted Castle (1998)
  • Typhoon (A-JAX) (1987)
  • Nemesis (Gradius) (1985)
  • Vulcan Venture (Gradius II) (1988)
  • Life Force (Salamander) (1986)
  • Thunder Cross (1988)
  • Scramble (1981)
  • TwinBee (1985)

Pozostałe części kolekcji

Kolejny zestaw, Castlevania Anniversary Collection, pojawi się na początku lata. W jej skład wejdą części jednej z głównych franczyz Konami. Do niej również zostanie dołączony specjalny eBook. Znajdą się w nim informacjami m. in. od twórców i artystów. Jednak pełna lista gier nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że pojawią się takie części franczyzy jak: Castlevania (1987), Castlevania III: Dracula’s Curse (1990), Castlevania II: Belmont’s Revenge (1991), Super Castlevania IV (1991).

Contra Anniversary Collection również pojawi się w lecie. Wiadomo, że w jej skład wejdą tytuły takie jak Contra (1987), Super Contra (1988), Super C (1990), Contra III: The Alien Wars (1992). Jednak nie jest to pełna lista tytułów, które będą dostępne w ramach tej kolekcji. Z informacji udostępnionych przez studio wynika, że do tej kolekcji również wejdzie specjalny eBook.