WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Koncept Peugeot 508 pokazuje sportową stronę hybryd

Podobnie jak u większości znanych koncernów samochodowych, plany Peuegota dotyczące przyszłości obejmują elektryfikację w przynajmniej tym najmniejszym stopniu. Najnowszym pomysłem na pokazanie tej wizji jest koncept samochodu 508 Peugeot Sport Engineered, nowej, wręcz iteracyjnej wersji stylowego sedana, który zadebiutował podczas zeszłorocznych targów w Genewie, który opiera się na parze silników elektrycznych, zapewniając czystą i zaskakującą wydajność.

W sportowej wersji 508 znajdziemy silnik benzynowy PureTech 200 o mocy 150 kW połączonym z silnikiem elektrycznym o mocy 110 KM, które napędzają przednią oś, podczas gdy tą tylną zajmuje się druga elektryczna jednostka o mocy 200 koni mechanicznych. To z kolei sprawia, że 508 Peugeot Sport Engineered z napędem na wszystkie koła rozpędza się do setki w 4,3 sekundy, podczas gdy jego maksymalna prędkość wynosi 250 km/h. Obecne na pokładzie 11,8 kWh baterie zapewniają z kolei energię na przejechanie do maksymalnie 32 km.

Wizualne zmiany obejmują całkowicie przerobiony przedni zderzak, ćwiartkowane panele boczne z opływowymi skrzydełkami, obudowa lusterek z włókna węglowego i fenomenalny lakier Selenium Grey. Wewnątrz czekają na nas skórzane siedzenia wykończone Alcantarą, kierownica wsparta na 12,3-calowym cyfrowym panelu oraz 10-calowy ekran dotykowy HD.

Warto przypomnieć, że Peugeot planuje wprowadzić swój pierwszy komercyjny pojazd z zasilaniem akumulatorowym później w tym roku, w ramach szerszej oferty oferującej zelektryfikowane warianty w całym asortymencie do roku 2023.

Czytaj też: Elektryczny zmodyfikowany SUV Audi e-tron zmierzył się ze stokiem narciarskim

Źródło: New Atlas