Koncern Stellantis będzie zbawienny dla Alfa Romeo i Lancia

Koncern Stellantis, Alfa Romeo i Lancia, Stellantis

Ogłoszenie powstania koncernu Stellantis jest jak na razie na wskroś pozytywne, bo ponownie docierają do nas dobre informacje o przyszłości związanych z nim marek.

Stellantis kluczem rozwoju Alfa Romeo i Lancii

Odkąd Stellantis powstał w styczniu bieżącego roku, pojawiło się wiele doniesień o zmianie planów związanych z 14 markami byłych grup FCA-PSA. Szef całego koncernu, John Elkann, stwierdził ostatnio w wywiadzie telewizyjnym, że pod skrzydłami Stellantis Alfa Romeo i Lancia będą cieszyć się większymi inwestycjami w ramach nowej fuzji.

Jak stwierdził Elkann:

W tej nowej grupie będą znacznie większe możliwości niż w przeszłości dla tych dwóch marek z siedzibą w Turynie.

Czytaj też: Jeep Magneto jednym z elektrycznych samochodów Stellantis?

W dalszej części rozmowy wyjawił, że Alfa Romeo i Lancia nie otrzymywały inwestycji i zasobów w takim stopniu, jak chciały w ostatnich latach. Stąd przykładowo szalenie skromna oferta Lancii, która ma w sprzedaży ostatnio odświeżonego po raz drugi Ypsilona (na zdjęciach), który swoje lata już ma.

Pod parasolem Stellantis skupiono się na marce DS, Lancii i Alfa Romeo w zakresie rozwoju układu napędowego, który będzie dostępny wyłącznie dla tych trzech marek. Nowe samochody, które będą korzystały ze wspólnie opracowanej technologii, będą miały premierę w 2024 roku.