Koniec serii Galaxy Note? Jak jeden tweet wywołał burzę

galaxy note koniec

Jeden wpis na Twitterze, kilka niepotwierdzonych plotek i ponownie mamy w sieci serie tytułów zwiastujących koniec serii Galaxy Note. Niezmiennie warto powtórzyć, że Samsung prawdopodobnie nie urwie łba kurze znoszącej złote jaja.

Jeden rysik by zniszczyć serię Galaxy Note. Wystarczył jeden tweet

Cała dyskusja na temat końca serii Galaxy Note wystartowała (nie pierwszy raz) po tym, jak Ice Universe – najpewniejsze źródło informacji na temat nadchodzących nowości Samsunga, zamieścił w sieci taki tweet.

Dla wielu osób to było najlepsze potwierdzenie tego, że w przyszłym roku nowych smartfonów z serii Galaxy Note nie zobaczymy. Rysik ma pojawić się też Galaxy Note20 FE. Taki twój ma trafić na rynek na początku 2021 roku, choć zastanawia mnie, z czego Samsung chce odchudzić Note’a 20. Rysik może też trafić do Galaxy Z Folda3, choć nadal nie mam pojęcia, jak będzie mogło to działać. Użycie rysika w Galaxy Z Fold2 skutkowałoby bardzo mocno i głęboko porysowanym ekranem.

Czytaj też: Galaxy S20 Ultra i Note 20 Ultra mają problemy z ładowaniem bezprzewodowym

Seria Galaxy Note się sprzedaje, jaki jest sens w jej usuwaniu?

Seria Galaxy Note jest w zasadzie od zawsze bardzo popularna. Co prawda najlepiej sprzedają się zawsze modele ze średniej półki, ale chętnych na zakup Note’a nigdy nie brakowało.

Jaki jest w takim wypadku sens wycofania serii, która się sprzedaje i co najważniejsze – zarabia? Tej informacji w tekstach wieszczących koniec Note’ów nie znajdziemy.

Czytaj też: Oto Nokia 6300 4G oraz 8000 4G. Dlaczego nam to robią?

Warto jednak mieć na uwadze kolejny wpis Ice Universe.

Być może faktycznie coś jest na rzeczy. Nie będzie to logiczne postępowanie, ale wielokrotnie producenci elektroniki przyzwyczajali nas do z pozoru nielogicznych rozwiązań. Z punktu widzenia użytkownika seria Note faktycznie przestaje mieć sens. Smartfony Galaxy S20 dogoniły ją pod względem rozmiarów ekranu i brakuje im tylko dodania rysika S-Pen. Note’y miały jednak coś, z czym seria Galaxy S zawsze miała problem – wyglądały nieporównywalnie lepiej. Dlatego też jeśli faktycznie dojdzie do kanibalizacji Note’ów to mam nadzieję, że linia Galaxy S będzie zwyczajnie ładniejsza.

Czytaj też: Przewidujemy przyszłość PS5 i Xbox Series