Reklama

Koniec z konsumenckimi kartami Nvidii w środowiskach korporacyjnych

... ale kopanie kryptowalut jest nadal dozwolone

środowiskach korporacyjnych

Nvidia postanowiła zakazać używania kart graficznych przeznaczonych na rynek konsumencki w środowiskach korporacyjnych. Zmianę wprowadziła w najnowszych sterownikach za pośrednictwem wpisu w licencji EULA.

Idzie głównie o centra danych, w których przedsiębiorcy używają kart graficznych z serii Titan oraz GeForce. W teorii ich miejsce powinno być zajęte przez modele z serii profesjonalnej, czyli Tesla i Quadro, ale różnica cenowa pomiędzy tymi dwoma liniami jest zwyczajnie zbyt duża, aby mniejszym firmom się to opłacało. Z pewnością zauważyła to również Nvidia i wymierzyła takim praktykom całkiem celny cios. Co ciekawe, używanie konsumenckich kart w procesie wydobywania kryptowalut jest jak najbardziej dozwolone.

Oprogramowanie nie jest objęte licencją na wdrażanie w centrach danych, z wyjątkiem przetwarzania technologii blockchain.

Niektóre firmy już otrzymały stosowne listy, a wielu użytkowników ciekawi, czy korzystanie ze starszego oprogramowania (czyt. pozbawionego nowego obostrzenia) uchroni przedsiębiorstwa przed odpowiedzialnością.

Źródło: techpowerup.comnvidia.com