WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Konkurencja next-genów będzie ogromna

Konkurencja next-genów będzie budzić emocje przez kilka najbliższych lat. Konie sielanki Sony.

Aktualna generacja konsol to zwycięstwo Sony. Microsoft tak źle zaczął aktualną generację, że nic nie mogło już tego uratować i aktualnie PlayStation 4 dominuje nad Xboksem One. Nie możemy zapominać o tym, że jest jeszcze Nintendo, które radzi sobie doskonale, ale Switch wkrótce będzie musiał się mierzyć już z nowymi sprzętami.

Czytaj też: Tropico 6 i Mutant Year Zero w Origin Access

No właśnie, a co z tymi nowymi urządzeniami? Zdaniem byłego prezesa PlayStation America – Sony ma aktualnie bardzo dobrą pozycję, ale wkrótce na nowo ruszy pojedynek firm. Xbox zmienia podejście do konsol i chce zaoferować więcej ofert usług. Nintendo ze Switchem pokazało, że nietypowe pomysły wychodzą im fantastycznie i również się liczą na rynku.

W przyszłości ruszy również Google Stadia, czyli granie w chmurze, na które dopiero zbroi się konkurencja. Mamy zatem świeże pomysły i wszyscy startują od początku. Każdy wyciągnął lekcje ze swoich porażek i będziemy świadkami prześcigania się słupkach sprzedażowych. I dobrze, bo konkurencja zawsze dobrze wpływa na rozwój branży.

Sony i Microsoft gdy dowiedzieli się o Stadii raz dwa się dogadali i zaczęli współpracę nad serwerami. Nowy rywal może ich zmusić do poprawienia swoich infrastruktur sieciowych, a tytuły ekskluzywne dla streamingu Google okazać się takim strzałem w dziesiątkę jak aktualnie exy Sony. Jedno jest pewno – będzie bardzo ciekawie.

Czytaj też: Zamieszanie z Call of Duty – Raven i Sledgehammer wypadają z gry

Źródło: wccftech.com