Mam wrażenie, że za kilka lat Tesla będzie takim Apple na rynku samochodów elektrycznych i choć to tę firmę utożsamiamy najczęściej z tym segmentem, to jej konkurencja rośnie w siłę. Mowa m.in. o Volvo, które ponownie wrzuciło do sieci teaser swojego Polestar 2.

Zacznijmy może od tego, że do tej pory Volvo ujawniło na temat swojego Polestara 2 kilka szczegółów. Mowa o maksymalnej prędkości powyżej 250 km/h i zasięgu na jednym ładowaniu, jaki ma wynosić około 300 kilometrów. Wiemy również to, że środek deski rozdzielczej tego samochodu wzbogaci duży ekran dotykowy. Jego oficjalna prezentacja ma się z kolei odbyć w przeciągu kilku następnych miesięcy, ponieważ Volvo planuje masową produkcje tego modelu na początku roku 2020. A oto samo zdjęcie, podsycające apetyt miłośników marki:

Konkurent Tesli, Volvo Polestar 2 na nowym zdjęciu

Polestar 2 ma kosztować około 50000$, czyli więcej od konsumenckiego Model 3 od Tesla. Jego następca ma być z kolei całkowicie elektrycznym SUVem, który powstaje od 2017 roku z myślą o walce z Tesla Model X, dzierżąc enigmatyczną nazwę – Polestar 3.

Czytaj też: Zobaczcie jak powstaje Tesla Model 3

Źródło: BGR

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej