Reklama

Konsola Atari VCS trafi wkrótce do przedsprzedaży

Jednak na pierwsze dostawy jeszcze poczekamy

Atari VCS
Atari VCS

Firma Atari ogłosiła, że pre-ordery konsoli Atari VCS ruszą w ostatnich dniach bieżącego miesiąca, a pierwsze dostawy rozpoczną się latem… 2019 roku.

Przedsprzedaż, która odbędzie się w serwisie Indiegogo, będzie obejmować dokładnie dwie limitowane wersje nawiązujące wyglądem do modelu Atari 2600. Mowa o wariancie „Collector’s Edition” z drewnianym frontem oraz „Onyx edition” z tradycyjnym, czarnym wykończeniem. Obie oferty będą sprzedawane w formie zestawów „Early-bird” za 199$, ale w oficjalnym ogłoszeniu możemy doszukać się małej nieścisłości:

Inne zestawy będą zawierać klasycznego joysticka oraz nowoczesny kontroler.

Może to oznaczać, że w skład zamówienia limitowanych edycji nie wchodzi żaden kontroler. Nie jest to najlepsza wiadomość, ale miejmy nadzieję, że okaże się zwykłą pomyłką, którą Atari wkrótce sprostuje. Jednak opublikowane przez firmę grafiki zdają się to obalać.

Atari VCS

Na pokładzie konsoli Atari VCS znajdą się całkiem wydajne podzespoły AMD. Mają one pozwalać na odpalenie gry w rozdzielczości 4K z 60 klatkami na sekundę i będą wspierać technologię HDR. Do tego sprzęt zaoferuje wolny slot na opcjonalne powiększenie pamięci masowej, bezprzewodowy nadajnik WiFi, Bluetooth 5.0 i porty USB 3.0. Na pełną i szczegółową specyfikację przyjdzie nam poczekać do oficjalnej premiery.

Źródło: globenewswire.comwccftech.com