WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Konsola Mad Box z problemami – możliwe, że sprzęt jednak nie powstanie

Konsola Mad Box nie radzi sobie najlepiej. Sprzęt może nigdy nie powstać.

Pamiętacie konsolę Mad Box? No właśnie. Ja już zapomniałem, że sprzęt powstaje. Zamieszanie wokół nowych sprzętów, które wywołuje Microsoft oraz Sony jest na tyle duże, że ciężko jest teraz się przebić ze swoim sprzętem. Slightly Mad Studios podobno dalej po cichu dłubie przy swojej konsoli oferującej rozdzielczość 4K, jednak… czym ten sprzęt może teraz zaskoczyć?

Czytaj też: Ten YouTuber spędził 24 godziny w wirtualnej rzeczywistości – jak zachowywał się jego mózg?

Konkurencja za rok również będzie miała 4K, a Sony (choć nie wierzę, że Microsoft też tego nie zrobi) przebąkuje o 8K. Taką rozdzielczość pewnie po prostu zaoferują najprostsze gry, ale marketingowo brzmi to tak jakby przygotowywano dla nas sprzęt z kosmosu. Mad Box już nie jest taką fantastyczną maszynką. A teraz jeszcze do tego ma kłopoty prawne i finansowe.

Pierwszym problemem jest to, że sprzęt nosi nazwę podobną do francuskiej firmy Madbox. Wniosek w tej sprawie Francuzi złożyli 25 marca, a już 5 kwietnia wycofano znak towarowy “Mad Box”. Czyli konsola potrzebuje nowej nazwy, jeśli nie była to oczywiście tylko nazwa kodowa. To jednak nie koniec problemów Lekko Szalonego Studia.

Okazuje się, że niedawna konferencja Google, gdzie ujawniono usługę streamingową Stadia znacznie utrudniła prace. Google powiedziało wtedy, że przyszłość konsoli to nie pudełko (box). Chodzi oczywiście o to, że według Amerykanów, tradycyjne konsole wymrą i zastąpi je streaming. Nowa konsola miała w nazwie to nieszczęsne “box”, przez co z projektu wycofali się dwaj inwestorzy. Razem zabrali oni 1,2 miliarda dolarów. Nie wygląda to za dobrze…

Aktualnie nie wiadomo co będzie dalej ze sprzętem. Deweloper nie informował o przerwaniu prac, jednak taki obrót spraw na pewno spowolni rozwój nowej technologii. Możliwe, że studio będzie musiało zapomnieć o swoich planach i marzeniach i wrócić do robienia gier z serii Project Cars.

Czytaj też: Kampania fabularna w Rainbow Six Siege – Ubisoft planuje dalszy rozwój gry

Źródło: wccftech.com