Reklama
aplikuj.pl

Konsola w samochodach przyszłości? Tak widzi to General Motors

Konsola w samochodach przyszłości

Co będziemy robić w samochodach, które w podróży będą prowadzić się same? Wedle firmy GM konsola w samochodach przyszłości, to dobry pomysł na nudę.

Konsola w samochodach przyszłości

W rzeczywistości już teraz najnowsze samochody najwyższej klasy odchodzą od bycia zwyczajnym wozidłem na rzecz wspierania naszego życia codziennego i rozrywki. Rozwój technologii pod tym kątem widać zwłaszcza w samochodach Tesli, gdzie za kółkiem można pograć sobie w kilka gier wideo, co z odświeżeniem Modelu S i X wejdzie na zupełnie nowy poziom.

https://www.instagram.com/p/CMNEzL0ntcW/?utm_source=ig_embed

Tak jak Tesla przyszłość już kreuje, podobnie widzi ją również firma General Motors, która ujawniła projekt jednego z pracowników na kabinę samochodu przyszłości. Wedle niego autonomiczne samochody GM na swój pokład przyjmą wielki ekran i wbudowaną konsolę do grania. Jest to jednak daleka przyszłość.

W pełni autonomiczne samochody nie będą potrzebować kierownicy i pedałów, co otworzy projektantom nową swobodę tworzenia naprawdę wyjątkowych kabin. Ta wolność zmieni również wygląd zewnętrzny, chociaż w środku producenci samochodów będą mogli skupić się na nowych luksusach i funkcjach, które prawnicy i organy regulacyjne wcześniej by wyeliminowali, ponieważ zbyt rozpraszają uwagę kierowców.