Reklama
aplikuj.pl

Dwie nowe satelity wzbogacą konstelację satelitów do geolokalizacji statków Unseelabs

konstelację satelitów do geolokalizacji statków Unseelabs, geolokalizacji statków Unseelabs, Unseelabs

Unseenlabs jest francuską firmą władającą najbardziej rozwiniętą na świecie konstelacją niezależnych satelitów do wykrywania sygnałów RF. Zapewnia swoje usługi firmom publicznym i prywatnym, gwarantując po prostu dostęp do delokalizacji statków. Najwyraźniej chce zwiększyć dokładność tego, co ma do zaoferowania po nowych partnerstwach nawiązanych z Japonią i USA.

Unseelabs rozbuduje swoją konstelację satelitów do geolokalizacji statków, ale to dopiero początek

Dowiedzieliśmy się, że obecna konstelacja Unseenlabs zostanie rozbudowana o dwie kolejne satelity – BRO-6 i BRO-7, czyli odpowiednio szóstą i siódmą. Obie będą służyć stricte do geolokalizacji statków na morzu i zostaną wyniesione na orbitę już w tym miesiącu za pomocą rakiety Electron firmy Rocket Lab i Falcon 9 firmy SpaceX. Zajmą się więc przechwytywaniem, charakteryzowaniem i geolokalizjcją sygnałów generowanych przez statki.

Planujemy rozbudowę konstelacji do 20 satelitów. Celem jest osiągnięcie niemal stałego nadzoru morskiego nad działaniami RF na całym świecie. Nasza konstelacja jest w czołówce sektora komercyjnego, jeśli chodzi o wywiad RF. Dzięki tym najnowszym satelitom będziemy częściej oferować dane i informacje naszym partnerom rządowym i komercyjnym. Chcieliśmy powiedzieć, jak bardzo jesteśmy wdzięczni naszym partnerom w tych misjach – Exolaunch, SpaceX i Rocket Lab – którzy współpracują z naszym zespołem i sprawiają, że nasze starty są możliwe

– Jonathan Galic, CTO i współzałożyciel w Unseenlabs.

Czytaj też: Nadmiar gazu pomoże w kopaniu Bitcoina. Za pomysłem stoi Exxon Mobil

Konstelacja została zaprojektowana tak, aby dostarczać klientom dane umożliwiające śledzenie ruchu morskiego, niezależnie od pory dnia i warunków pogodowych. Unseenlabs przetwarza i analizuje te dane, dostarczając wiedzy na potrzeby operacji bezpieczeństwa narodowego, ochrony środowiska i coraz większej liczby zastosowań w sektorze komercyjnym.