Reklama
aplikuj.pl

Konsumenci domagają się sieci 5G

Z badania przeprowadzonego przez Nokie wynika, że dostęp do szybkiego Internetu bezprzewodowego jest najbardziej pożądaną usługą związaną z siecią 5G. Spora część badanych zamieniłaby usługi kablowe na bezprzewodowe.

Sieć 5G? Bardzo chętnie, dla szybkiego Internetu

Aż 76% badanych uznało, że stacjonarny dostęp bezprzewodowy do szybkiego Internetu to najbardziej atrakcyjne zastosowanie sieci 5G. 2/3 osób deklaruje chęć zakupu takiej usługi, gdyby była dostępna w tej samej cenie co aktualny Internet kablowy, o ile zapewni co najmniej taką samą jakość. Co ważne, 41% badanych wskazało, że ma dostęp do usług szerokopasmowych tylko jednego dostawcy i wielu z nich nie ma żadnej innej alternatywy. Można to nazwać takim rodzimym paradoksem Neostrady do 10 Mb/s.

Ponad połowa właścicieli smartfonów uważa, że zmieni operatora, jeśli obecny w ciągu 12 miesięcy nie zaoferuje im dostępu do sieci 5G.

Sieć 5G jest ciekawsza jeśli ją zrozumiemy

Tylko połowa badanych wykazuje chociaż minimalna znajomość nowych technologii. To pokazuje, że wiedza na temat sieci 5G jest nadal bardzo niska. Ale jej atrakcyjność rośnie wraz ze zrozumieniem Aż 80% osób, które poznają i dobrze zrozumieją zasady działania sieci 5G uznaje ją za atrakcyjną. W przypadku tylko minimalnej znajomości tematu, atrakcyjność potwierdza tylko 23% osób. To idealnie obrazuje opór osób, które nie wiedzą jak działa sieć 5G. A stamtąd tylko jest tylko jeden krok do protestów.

Badanie zostało przeprowadzone przed pandemią COVID-19 na grupie 3000 osób z Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News