WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kontroler konsoli Mad Box kreuje się na najlepszego pada

Tak jak wielu kłóci się w kwestii najlepszej platformy, tak znajdziemy też grupy krzykaczy, próbujących udowodnić wyższość kontrolerów, z których korzystają, nie biorąc przy tym poprawki na osobiste preferencje. Jednak po rzuceniu okiem na projekt kontrolera do fenomenalnie zapowiadającej się konsoli Mad Box chyba wielu PCtowców stroniących od padów znajdzie swojego ulubieńca.

Wprawdzie mowa wyłącznie o koncepcyjnych grafikach, jakie Ian Bell podrzucił na swojego Twittera, ale umieszczanie poszczególnych elementów nawet na samym projekcie jest czymś, co możemy uznać za pewne, jeśli idzie o finalną wersję. Kontroler Mad Box czerpie wprawdzie garściami z tego do Xboxa (w kwestii rozmieszczenia poszczególnych przycisków), ale dorzuca od siebie masę nie tylko bajeranckich, ale też użytecznych dodatków. Wśród nich wyróżnia się zdecydowanie dotykowy ekran wypełniający przestrzeń na samym środku pada. Ten nie tylko wyświetla informacje o danej grze (prędkość, wybrany bieg), ale też może odegrać rolę klawiatury, czy nawet swoistego „poradnika”, podpowiadającego graczowi, co może zrobić w danej chwili.

Twórcy rozważają też dodatek dwóch dodatkowych przycisków pod palcami serdecznymi (coś rodem z Xbox One Elite) oraz przedłużenie tradycyjnego „RT” i LT” w celu stworzenia „precyzyjnego przycisku”.

Ponadto projektanci Mad Box Controller ewidentnie odrobili lekcje RGB, upychając podświetlenie pod przyciski oraz mleczne wstawki na łączeniach.

Pytanie tylko, kiedy Mad Box zadebiutuje na rynku. Jego premiera jest obecnie tajemnicą, choć wielu twierdzi, że pojawi się za około 3 lata. Mam jednak wrażenie, że nie będzie to „konsola dla casuala”.

Czytaj też: Twórcy konsoli Mad Box oferują 10 tysięcy oraz darmowe gry do końca życia

Źródło: Twitter