Reklama
aplikuj.pl

Koronawirus sprawił, że nawet autonomiczne samochody pomagają w Wuhan

Koronawirus, autonomiczne samochody, Neolix, samochody Neolix

O przewadze autonomicznych pojazdów producenci przekonują nas od dawna, a wystarczył koronowirus, żeby te zapowiedzi znalazły przełożenie w świecie rzeczywistym.

Jak bowiem podaje Popular Mechanics, chińska firma transportowa o nazwie Neolix rozmieszcza już floty swoich autonomicznych samochodów dostawczych na tych ulicach miast, gdzie koronawirus sparaliżował życie. Zobaczyć je można m.in. w Wuhan, gdzie dostarczają medykamenty i żywność.

Te małe samochody dostawcze potrafią nawet dezynfekować ulice miast podczas swojej podróży, a ich użyteczność zauważył nawet chiński rząd. Teraz oferuje zapłacenie 60% ceny pojazdu dla firm, które chciałyby zajmować się tego typu samochodami dostawczymi.

Mając to na uwadze, Neolix spodziewa się wyprodukować i sprzedać 1000 swoich samochodów dostawczych do końca roku. Imponująco może to nie brzmi, ale sprawa nabiera kolorytu, kiedy wspomnimy, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy firma otrzymała zaledwie nieco ponad 200 zamówień na nie. Wcześniej wyprodukowano tylko 125 egzemplarzy od momentu rozpoczęcia produkcji w maju 2019 roku.

Biorąc pod uwagę, że Światowa Organizacja Zdrowia ostatecznie ogłosiła COVID-19 globalną pandemią, drogi prawdopodobnie staną się mniej zatłoczone, co da samochodom autonomicznym wystarczającą okazję do udowodnienia swojej wartości.