Na stronie internetowej domu aukcyjnego Catawiki trwa licytacja egzemplarza Przygód Tintina z 1943 roku. Komiks ma wartość szacowaną na 100 tysięcy euro i podobna w ciągu kilku lat ma ona jeszcze wzrosnąć.

Tak mocno wyceniane są tylko komiksy, które są wyjątkowe albo są to pierwsze lub jedne z wcześniejszych wydań. Wśród takich tytułów należy wymienić Actions Comics 1 z 1938 roku, który warty jest teraz 2,89 miliona dolarów. Dostępny na aukcji komiks jest alternatywną wersją Przygód Tintina – L’lle Noire (Czarna wyspa). Jest to także jedna z trzech znanych kopii. Jaka jest jej historia? W 1943 roku powstało 10 sztuk komiksu dla gazet zagranicznych. Jednakże do wysyłki nie doszło. Zespół asystentów wykorzystał to i stworzył kolorową, 62 stronicową wersję komiksu. patrick Vranken, eskpert Catawiki, mówi:

Udostępniony przez nas egzemplarz pełen jest poprawionych rysunków i odręcznych notatek. To prawdziwy unikat, którego wartość szacujemy na 95 tys. euro, co czyni z niego najdroższy europejski komiks. To nie jest tylko zwykły komiks, to część historii tego gatunku.

Aukcję można śledzić pod tym linkiem. Aktualnie kwota wynosi 51 tysięcy euro i ciągle rośnie. Do jej końca zostały jeszcze ponad 3 dni.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!