WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kirin 980 będzie posiadał 24 rdzeniowe GPU

Apple A11 dominuje w kwestii wydajności jednego rdzenia, natomiast smartfony z Androidem są lepsze pod względem wydajności wielu rdzeni. W najbliższym czasie Apple chce wprowadzić drugą generację swojego procesora, który zostanie wykonany, jako pierwszy na świecie, w 7 nm.

Okazuje się, że godną konkurencją dla niego będzie Kirin 980, który także ma zostać wykonany w tej technologii. Bardzo prawdopodobne jest, że Huawei wyprzedzi Apple i jako pierwszy wprowadzi 7 nm procesor na rynek. Kirin 980 zostanie wyposażony w rdzenie ARM Cortex A77, o których do tej pory nic nie słyszeliśmy. Możliwe, że będą to rdzenie przeznaczone tylko dla Kirina 980. Także będzie posiadał on procesor graficzny Mali G72, który będzie zawierał 24 rdzenie. Jest to liczba dwa razy większa niż miało to miejsce w przypadku Kirin 970.

Prawdopodobnie nowy procesor zadebiutuje w nadchodzącym Huawei Mate 10. Przy przeciekach dotyczących tego samrtfona zaczniemy zwracać uwagę na procesor i jeśli dowiemy się czegoś ciekawego to od razu damy Wam o tym znać.

Źródło: https://wccftech.com