WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Kto dostarczył najwięcej smartfonów w Q3 2018 roku?

W sieci pojawiła się fajna infografika, która przedstawia dostarczenia smartfonów na runek w trzecim kwartale 2018 roku. Dzięki niej możemy zobaczyć, kto w tym okresie dominował.

Okazuje się, że największe udziały wynoszące 19% miał Samsung. Zaraz z anim znalazł się Huawei  z 14% oraz Apple z 12%. 9% udziału w rynku miało Oppo i Xiaomi. Na końcu znalazło się Vivo z 8% oraz Lenovo z 3%. Warto tutaj wspomnieć o niepokazanym HMD Global, które zwiększyło swoje dostawy o 73% w stosunku rok do roku – znakomity wynik. Ogólnie rzecz biorąc ilość smartfonów spadła o 5% w stosunku do sytuacji sprzed roku.

smartfony, sprzedaż smartfonów, telefony, sprzedaż telefonów, telefony Q3, smartfony Q3smartfony, sprzedaż smartfonów, telefony, sprzedaż telefonów, telefony Q3, smartfony Q3

Co ciekawe, Oppo przejęło rynek azjatycki, w USA dominuje Apple a w Europie Samsung. Ciekawe, czy w przyszłości zagrożeniem dla wielkiej trójki stanie się ktoś nowy – Oppo intensywnie się rozwija i to ono może namieszać na rynku.

Czytaj też: Poznaliśmy datę premiery Snapdragona 8150

Źródło: Gsmarena