WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kubki Unocup z tekturową pokrywką uwalniają czarny napój bogów od plastiku

Słomki wielokrotnego użytku, czy butelki na wodę z filtrem – wszystkie te starania mają uwolnić nas od plastiku. Tak, jak ogłoszone kubki Unocup do kawy na wynos.

Unocup to prosty, ale sprytny przykład wykorzystujący składany papier tekturowy w celu zapewnia opcję zabrania czarnego naparu bogów na wynos bez potrzeby stosowania plastikowej pokrywy. Tych samych, których w Nowym Jorku zużywa się dziennie ponoć całe 4 miliony.

Na ten moment kubki Unocup nie są jednak w pełni ekologiczne – miejsce na płyn jest wykonane z tego samego materiału (odmiany tworzywa sztucznego), co obecne kubki w automatach. Przynajmniej na razie. W rzeczywistości bowiem są one opracowywane od 2015 roku, a zespół pracuje nad szeregiem prototypów, aby uzyskać ostateczny projekt z odpowiednią mieszanką ergonomii, odporności na zalanie i trwałości.

Najważniejszy w Unocup są jednak same skrzydełka, które wieńczą kubek. Działają bowiem, jak charakterystyczne pudełka na chińszczyznę, zabezpieczając jego zawartość. Klapy te łączą się w taki sposób, aby pozostawić małą dziurkę na jednym z końców – oczywiście w celu brania kolejnych łyków.

Obecnie Unocups są oferowane na Kickstarterze za bagatela 12 dolców za paczkę 20 sztuk z planowaną wysyłką na lipiec 2020 roku. Obecnie akcja nie została jeszcze zakończona i potrzebuje kilku tysięcy dolarów.

ŹRÓDŁO: New Atlas